Wiadomości i ogłoszenia

INSTYTUT PÓŁNOCNY

Fundacja IP

Wesprzyj akcję pomocy potrzebującym i poszkodowanym

INSTYTUT PÓŁNOCNY jako fundacja zajmująca się pomocą (zwłaszcza prawno-administracyjną) dla poszkodowanych osób, które z różnych przyczyn nie są w stanie skorzystać z polskiego systemu wymiaru sprawiedliwości, apeluje o wsparcie finansowe naszych działań interwencyjno-konsultacyjnych. Odlicz aż do 6% (osoby prawne: 10%) swego dochodu i zapłać niższy podatek.

Chcesz wesprzeć naszą akcję pomocy poszkodowanym?
Wpłać darowiznę na rzecz naszej fundacji:
INTERWENCJA.PL, INSTYTUT PÓŁNOCNY
 ul. Bolesława Krzywoustego 97/99 pok. 14, 51-166 Wrocław
 nr rachunku: 64 1440 1387 0000 0000 1157 8853
 tytułem: „INTERWENCJA.PL”

Dodatkowo wsparcie można udzielić poprzez:
– własne zaangażowanie (wolontariat);
– darowizny materiałów i sprzętów niezbędnych do udzielania pomocy, takich jak papier do drukarek i ksero (A4), tonery do drukarek, koperty, znaczki pocztowe, używane lub nowe komórkowe aparaty telefoniczne, doładowania telefonów prepaid, które otrzymują nasi wolontariusze, używany sprzęt komputerowy z legalnym systemem (np. małe używane, ale sprawne laptopy), używane bądź nowe dyktafony i aparaty cyfrowe do tworzenia dokumentacji;
– książki i broszury prawne a także oprogramowanie, z których korzystać mogliby zarówno wolontariusze jak i osoby poszukujące porad prawnych;
– firmy i osoby mogą także udostępnić nam do pracy lokale w centrum Wrocławia, gdzie łatwo będzie dotrzeć osobom szukającym pomocy (np. w okolicach dworca PKP lub PKS); dodatkowo tego typu wsparcie mogą zaoferować osoby z innych dużych miast Polski (Warszawa, Kraków, Łódź, Katowice, Poznań, Gdańsk, Lublin, Olsztyn, Białystok, Toruń, Szczecin, Opole, Kielce, Zielona Góra itd.) – w miastach tych docelowo chcemy otworzyć punkty konsultacyjne dla potrzebujących.

Za każdy rodzaj wsparcia bardzo serdecznie dziękujemy w imieniu wszystkich tych osób, które do tej pory oraz w przyszłości otrzymają pomoc w ramach działań IOPP!

Przypominamy, że darowizny na cele związane z działalnością pożytku publicznego są podstawą do odliczeń tychże darowizn aż do 6% swoich przychodów. Więcej szczegółów tu.

ZASADY REGULUJĄCE KWESTIE WPŁAT DAROWIZN